Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to uhonorowanie społeczności lokalnych, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata po zakończeniu II wojny światowej. W tym dniu hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji niepodległościowych oddały także władze Powiatu Radomszczańskiego, składając kwiaty pod Pomnikiem KWP.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to wyraz hołdu dla „bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.
W tym dniu, oddając hołd organizacjom i grupom niepodległościowym, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, delegacja władz Powiatu Radomszczańskiego: Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Michał Koski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Krzysztof Zygma złożyłą kwiaty pod Pomnikiem KWP. W uroczystościach wzięli także udział: Anna Milczanowska - Poseł na Sejm RP, Jarosław Ferenc - Prezydent Miasta Radomsko, przedstawiciele partii politycznych i stowarzyszeń działających na terenie powiatu radomszczańskiego oraz młodzież szkolna.
1 marca w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku otwarto wystawę „Stanisław Sojczyński Warszyc i Konspiracyjne Wojsko Polskie”, przygotowanej przez IPN Oddział w Łodzi. jej uroczystego otwarcia dokonał Andrzej Kucharski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku. Zwiedzajacy mogli takze wysłuchać wykładu „Warszyc i inni. Kim byli Żołnierze Wyklęci” dr. Tomasza Toborka z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN Oddział w Łodzi. W uroczystościach uczestniczyła także Katarzyna Tadeusiak, Kierownik Biura Promocji i Rozwoju Powiatu.
Wystawę książek ze swoich zbiorów ph.: „Warszyc i Konspiracyjne Wojsko Polskie” przygotowała również Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku. Oprócz ekspozycji zaprezentowano także wystawę fotogramów „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”, przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej w ramach projektu „Wystawy elementarne IPN”. Wystawa udostępniona zostanie od 1 - 11 marca 2022 r. w godzinach pracy MBP w Radomsku. O godz. 11.00 wykład okolicznościowy „Stanisław Sojczyński Warszyc - Żołnierz Wyklęty” wygłosiła Agnieszka Kuligowska, nauczycielka historii w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Miłośnicy historii mogli także zakupić komiks pt. „Wojenna historia Radomska”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.