Starostwo Powiatowe w Radomsku pracuje w godzinach:
- poniedziałek, wtorek, środa: 7.30 – 15.30,
- czwartek – 7.30 – 16.30,
- piątek: 7.30 – 14.30.
Punkt paszportowy czynny w godzinach 8 - 15.
W budynku starostwa czynny jest także punkt kasowy.
Od 1 lipca 2023 r. powraca się do stanu sprzed epidemii Covid-19. Zatem obowiązywać będą terminy administracyjne zgodne z ustawą Prawo o ruchu drogowym:
30 dni na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego na terenie RP
30 dni na rejestrację pojazdu sprowadzonego z terenu UE
Druki przelewów oraz wykaz kont bankowych dostępne są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomsku.
Bez dodatkowych opłat wpłaty na rzecz Starostwa Powiatowego w Radomsku są przyjmowane w siedzibie VeloBank S.A. przy ul. Piłsudskiego 7 w Radomsku.
Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie
Osoby zainteresowane uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 44 6858925 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: starostwo@radomszczanski.pl
Rejestracja pojazdu/odbiór dowodu rejestracyjnego/inne sprawy związane z rejestracją
Wizyta osobista
Rejestracja osobistej wizyty w Referacie Rejestracji Pojazdów w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbywa się tylko poprzez automat biletowy znajdujący się w holu na parterze budynku. Należy wybrać czynność ( rejestracja pojazdu, odbiór dowodu rejestracyjnego, inna sprawa związana z rejestracją), a następnie z wydrukowanym biletem udać się na I piętro do poczekalni (pokój nr 111) i oczekiwać na wywołanie numeru.
Rejestracja wizyty online
Wszystkie czynności związane z rejestracją pojazdu, odbiorem dowodu rejestracyjnego lub inną sprawą związaną z rejestracją można dokonać poprzez umówienie wizyty w Referacie Rejestracji Pojazdów za pośrednictwem strony internetowej: bezkolejki.eu/spradomsko
W dniu zaplanowanej wizyty należy przybyć do budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku przy ul. Leszka Czarnego 22 na min. 10 minut przed umówioną wizytą i pobrać bilet, wpisując numer rezerwacji na automacie biletowym, znajdującym się w holu na parterze budynku. Po wpisaniu numeru rezerwacji automat biletowy wydrukuje bilet, z którym należy udać się na I piętro do poczekalni (pokój nr 111) i oczekiwać na wywołanie numeru. Numer biletu wraz z miejscem obsługi wyświetli się na ekranie oraz będzie wywołany przez pracownika referatu. Jeśli wizyta została zaplanowana na godz. 7.30, wówczas bilet może zostać pobrany po otwarciu budynku Starostwa, czyli również o godz. 7.30. Rezerwacja wizyty w przypadku późniejszego pobrania biletu nie przepada. Wskazany czas 10 min. poprzedzających umówiony termin służy prawidłowemu funkcjonowaniu urzędu.
Składanie wniosków za pomocą systemu ePUAP
Polecany obecnie sposób zgłaszania wniosków o rejestrację pojazdów za pomocą elektronicznego systemu ePUAP upraszcza i przyspiesza to postępowanie. Pracownik referatu ma możliwość weryfikacji kompletności dokumentów, a w razie potrzeby – poinformowania o konieczności ich uzupełnienia, co w rezultacie przyczynia się do właściwego załatwienia sprawy. Skorzystanie z tej drogi nie eliminuje jednak konieczności dostarczenia przy rejestracji oryginałów wymaganych dokumentów.
Przesłanie przez ePUAP wniosku oraz skanów dokumentów pozwala urzędnikowi przygotować proces rejestracji, by potem - po wezwaniu klienta do urzędu - już jedynie zweryfikować prawdziwość kopii i oryginałów. Bez tego nie można wydać dowodu rejestracyjnego.
Osoba dostarczająca oryginały, w tym samym dniu odbiera rejestrację, pod warunkiem, że wcześniej dostarczony został komplet wymaganych dokumentów, który umożliwił ich formalną weryfikację. Urząd czyni wszystko, aby odbiór wykonanej rejestracji, w przypadku złożenia przez ePUAP kompletu dokumentów, nie trwał dłużej niż 30 minut.
Wzory wniosków i formularzy oraz spis potrzebnych dokumentów