20 czerwca obradowała Komisja Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego.
Radni zapoznali się z raportem na temat gospodarki leśnej prowadzonej na terenie powiatu radomszczańskiego, w tym także na temat działań związanych z zagrożeniem pożarowym (wieża przeciwpożarowa zlokalizowana jest na terenie Gosp. Szkółkarskiego Strzałków, a w Wólce Pytowskiej na terenie leśnictwa Masłowice stoi maszt wyposażony w kamerę TV dalekiego zasięgu). Nadleśnictwo Radomsko buduje dojazdy pożarowe (w ub. roku łączny koszt ponad 2,8 mln zł), zakończyła się też przebudowa i przystosowanie zbiornika Folwarki do celów ochrony przeciwpożarowej.
Radni wysłuchali też informacji na temat inwestycji realizowanych na drogach powiatowych. To przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku, trwająca już przebudowa ul. Kościowa w Radomsku, przebudowa ul. Szkolnej w m. Borzykowa, przebudowa mostu w ciągu drogi powiat. nr 3900E w m. Zagórze oraz zakończone już prace przy przebudowie i doświetleniu pięciu kolejnych nowoczesnych przejść przez powiatowe drogi: w Lgocie Wielkiej, Kodrębie, Kobielach Wielkich, Wąglinie i Zapolicach.
Pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały dotyczącej zbycia nieruchomości stanowiących własność powiatu, położonych w Strzałkowie, przy ul. Kochanowskiego (teren po byłej Szkole Rolniczej, siedem działek o łącznej powierzchni 7,7038 ha., sześć z nich wpisano do rejestru zabytków jako park podworski).
Przedmiotem obrad był także „Program Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2021-2023", obejmujący m. in. aktywizację zawodową osób bezrobotnych i poszukujących pracy, dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz pracowników do wymogów rynku pracy, doskonalenie instytucjonalnej obsługi rynku pracy, poprawa efektywności działań oraz jakości usług świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku, jak również złagodzenie negatywnych skutków epidemii COVID-19 dla rynku pracy. Jak wynika ze statystyk bezrobocie w naszym powiecie wciąż spada (obecnie zarejestrowanych jest 1836 bezrobotnych, a w tym samym okresie ub. roku – 2453). W PUP w Radomsku zarejestrowało się 355 uchodźców z Ukrainy, 193 z nich pojęło już pracę lub rozpoczęło staż.