To była największa od lat impreza o zasięgu wojewódzkim organizowana w stolicy naszego powiatu. Dożynki rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej odprawiona w przez Arcybiskupa Wacława Depo. Starościną i Starostą Dożynek zostali rolnicy z naszego powiatu: Roma Kluska i Emil Krakowski.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych wszystkich szczebli, w tym m. in. posłowie na Sejm RP Anna Milczanowska, Antoni Macierewicz, Paweł Rychlik, Włodzimierz Tomaszewski, Robert Telus oraz Senator Wiesław Dobkowski, Komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej Janusz Wojciechowski, wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra, Marszałek Województwa Grzegorz Schreiber wraz z Zarządem Województwa, Przewodnicząca Sejmiku Woj. Łódzkiego Iwona Koperska wraz z radnymi Sejmiku Wojewódzkiego, Starosta Beata Pokora wraz z Zarządem Powiatu Radomszczańskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Zygma wraz z radnymi powiatu, Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, Przewodniczący Rady Miasta Radomsko Tadeusz Kubak wraz z radnymi, prezydenci miast, wójtowie gmin i samorządowcy z terenu całego Województwa Łódzkiego.
Po Eucharystii na scenie obok basenu Aquara odbył się ceremoniał dożynkowy, podczas którego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wraz ze Starostą Beatą Pokorą i Prezydentem Radomska Jarosławem Ferencem pokroili chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Zaprezentowano 33 tradycyjne wieńce (w tym pięć z naszego powiatu) oraz dziękowano rolnikom, hodowcom, sadownikom, pszczelarzom i producentom żywności za trud wkładany w to, aby na naszych stołach nie zabrakło żywności (odczytane zostały m. in. listy przesłane do uczestników dożynek przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego).
Następnie dożynkowy korowód przeszedł ulicami miasta do Parku Solidarności. Maszerowali w nim udział samorządowcy, strażacy, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy naszego województwa.
Tak pięknego korowodu nie było w Radomsku od lat. Uczestniczyły w nim delegacje rolników oraz Kół Gospodyń Wiejskich, jednostek OSP oraz pszczelarzy ze wszystkich powiatów w Województwie Łódzkim.
Dożynki to także święto radości i dumy z zebranych plonów. Wzdłuż ulicy Armii Krajowej oraz w Parku Solidarności stanęło ok. 150 stoisk przygotowanych m. in. przez 114 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa, w tym przez 15 Kół z naszego powiatu. Przygotowane przez nie przysmaki brały udział w wielkim konkursie kulinarnym na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego".
Stoiska odwiedzili przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Członek Zarządu Powiatu Michał Koski oraz przedstawiciele władz Województwa z Marszałkiem Grzegorzem Schreiberem na czele.
Przez cały czas Dożynek trwał też wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych, dmuchanym placem zabaw i atrakcjami dla dzieci, strefą rękodzieła oraz smaczną strefa gastronomiczną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska Powiatu Radomszczańskiego, Urzędu Miasta Radomsko i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz jednostek mu podległych. Swój namiot miały też m.in. służby mundurowe - strażacy, policja, WORD, wojsko i Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także pszczelarze, którzy podczas dożynek obchodzili swoje święto.
Na mniejszej scenie dożynkowej, ustawionej przy ul. Armii Krajowej królowała muzyka tworzona przez artystów z województwa łódzkiego. Wystąpili: m. in. Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie , Radomszczańska Kapela Podwórkowa oraz „Piliczanie”. Tam też wręczano nagrody dla laureatów konkursu „Sołtys na Plus” dla wyróżniających się pszczelarzy (z okazji XX Wojewódzkiego Dnia Pszczelarzy) oraz dla Kół Gospodyń Wiejskich, w tym także nagrody dla zwycięzców konkursu kulinarnego „Wytrawne smaki Łódzkiego” i „Słodkie smaki Łódzkiego”.