W uroczystościach związanych z 85. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego, którzy oddali hołd tysiącom Polaków zamordowanych przez radzieckie NKWD.
Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kaplicy na Starym Cmentarzu w Radomsku. Po nabożeństwie, apelu poległych oraz montażu poetycko – muzycznym przypominającym tą bezprecedensową zbrodnię, przedstawiciele władz samorządowych wśród których byli: Starosta Łukasz Więcek i Wicestarosta Jacek Gębicz oraz radni powiatowi: Michał Koski, Damian Wieloch i złożyli kwiaty pod tablicami epitafijnymi na Starym Cmentarzu. Następnie przed Miejską Biblioteką Publiczną członkowie Zarządu Powiatu: Renata Kosela i Waldemar Zasada złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą zamordowanego porucznika Stefana Bernarda Zagórowicza.
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia obchodzony jest 13 kwietnia, w rocznicę opublikowania przez Niemców (w 1943 r.) informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, policjantów, urzędników, uczonych, artystów, lekarzy, nauczycieli, prawników wziętych do niewoli jesienią 1939 r., po agresji ZSRR na Polskę. Stanowili oni elitę narodu, potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu. Katyń to pierwsze, ujawnione już w latach II wojny światowej miejsce sowieckiej zbrodni – dlatego też właśnie od niego wzięła ona swą nazwę. Miejsca zamordowania i pochowania pozostałych jeńców polskich, których przetrzymywano w obozach w Starobielsku i Ostaszkowie, długo, bo aż do początku lat 90. XX w. nie były znane.