Radni z Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego spotkali się w trybie nadzwyczajnym w poniedziałek, 8 czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Musieli zaopiniować zmiany dotyczące udzielenia przez powiat dotacji dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Radomsku.
Już pod koniec maja br. radni zagłosowali za przyznaniem 3,2 mln zł na zakup magazynu energii dla szpitala . Tym razem jednak szpital dostał możliwość zwiększenia pojemności wspomnianego magazynu z 2,5 MWh na 4 MWh. Jego zakup ma zapewnić szpitalowi ciągłość działania infrastruktury, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych.
Radni zagłosowali „za”, nie mieli bowiem wątpliwości co do słuszności tej decyzji.









