Jubileusz 100-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach Pierwszych (gm. Ładzice) świętowali 18 czerwca br. jego podopieczni i pracownicy. Piękna pogoda sprzyjała uroczystości, która mogła odbyć się w ogrodzie placówki.
Dla licznie zgromadzonych gości wystąpiła grupa teatralna "ASY", która działa w DPS.
Był tort, kwiaty i życzenia kolejnych jubileuszy i zdrowia dla mieszkańców domu. Były prezenty, m.in. jubileuszowe drzewko miłorząb dwuklapowy (słynne ginkgo biloba) oraz kilka rododendronów - ufundował Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Wójt Ładzic wraz z tamtejszą radą gminy sprezentowała drewnianą huśtawkę.
W uroczystości udział wzięli m.in.: Łukasz Więcek – Starosta Radomszczański, Jacek Gębicz – Wicestarosta Radomszczański, Renata Kosela – Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, Wojciech Ślusarczyk – Członek Zarządu, Waldemar Zasada - Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, radna Justyna Siewior-Starczyk, radny Michał Koski, radny Damian Wieloch, Ewelina Lis - wójt gm. Ładzice.
![]()









