Podczas sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego, która w trybie zdalnym obradowała 19 stycznia, zapadły decyzje m. in. o uaktualnieniu planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych oraz o zmianie w budżecie powiatu.
Po nowelizacji, w planie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych, mających siedzibę na obszarze naszego powiatu znalazły się szkoły, które rozpoczęły funkcjonowanie 1 września 2021 r.: Publiczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych „Edukacja" i Publiczna Szkoła Policealna „Edukacja" oraz utworzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Branżowa Szkoła II Stopnia w Dobryszycach (w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach). Wykreślona została zaś Szkoła Policealna w Dobryszycach, która wcześniej wchodziła w skład ZSCKR w Dobryszycach.
Radni przyjęli także uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół, które dotąd istniały tylko formalnie, bo lata temu zaprzestały działalności lub nigdy nie było chętnych uczniów, by je uruchomić. Decyzje dotyczą:
- Szkoły Policealnej nr 2 w Radomsku, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych (kształc. w zawodzie technik informatyk, ostatni nabór - na rok szk. 2016/2017, obecnie kształcenie w tym zawodzie prowadzone jest wyłącznie w 5-letnim technikum).
- Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 w Radomsku, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych (3-letnia branżowa szkoła I stopnia kształcąca w zawodzie sprzedawca, ostatni nabór na rok szk. 2012/2013, kolejne nabory kończyły się niepowodzeniem, kształcenie w zawodzie sprzedawca odbywa się w innej szkole publicznej tego samego typu, wchodzącej w skład ZSDiOŚ).
- Branżowej Szkoły I stopnia w Przedborzu (kształcącej w zawodzie rolnik) oraz Technikum w Przedborzu (kształcącego w zawodzie technik ekonomista), wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Obie szkoły od momentu utworzenia nigdy nie rozpoczęły działalności, nabory kończyły się niepowodzeniem.
Rada zatwierdziła sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku (za rok 2021) oraz uchwaliła zmianę w budżecie powiatu, umożliwiającą przesunięcie w planie wydatków dodatkowej kwoty (100 000 zł) potrzebnej ze względu na wzrost cen towarów i usług w związku z przebudową, rozbudową oraz wyposażeniem budynku w Strzałkowie, gdzie powstać ma nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza.